close
تبلیغات
ثبت لینک و بنر در اینجا
کسب درآمد اینترنتی
تبلیغات پاپ آپ
loading...
YourAds Here YourAds Here

مقالات قالیشویی

بازدید : 49
سه شنبه 27 اسفند 1398 زمان : 22:41

قالیشویی در مشهد
پوشش مناسب برای کف منزل‌ها یکی اصلی‌ترین نکاتی است که بایستی رعایت شود . با انتخاب یک فرش ماشینی مطلوب، متانت و راحتی از پا به کل بدن انتقال پیدا می‌نماید . در حالتی که از آن سیرتکامل کسانی می باشید که قالیشویی در مشهد خانه را مکانی برای استراحت و ادب خویش برمی‌گزینید، بهتراست در مسئله سیرتکامل فرش در خانه کمی وسواس به خرج دهید تا فضایی تماما ایده‌آل و ادب‌ بخش برای شما در فضای منزل آماده گردد . تفکر کردن راجع‌به سبک معاش‌تان و همین‌طور در مورد عادت‌های روزانه‌تان می تواند شمارا به یک گزینش مطلوب در قضیه فرش با ارتفاع عمری بالا سوق دهد .

گام
اولیه:
برای انتخاب بهترین فرش ماشینی اولین قدم این می باشد که راه و روش به کار گیری از اتاق و دسته کاربرد آن‌را در نظر داشته‌باشید . مثلا، فرشی که در یک اتاق پذیرایی پر رفت و آمد و یا در یک اتاق ناهارخوری نامرتب انداخته میشود مسلما بایستی قابلیت و امکان پا خور بودن را داشته باشد و برای به کارگیری‌های طولانی برهه زمانی و مقاوم بودن در قبال گرد و غبار تعیین شود اما برای فضایی مثل اتاق خواب که مکانی برای استراحت میباشد و همچنان مالامال رفت و آمد نیز وجود ندارد می‌توانید فرشی با جنسی لطیف و از طیف رنگ‌های پر‌نور به کارگیری کنید . با به کار گیری از این سیرتکامل فرش فضای اتاق کماکان ملایم‌خیس و لطیف‌خیس نمایان می گردد .

قدم
دوم:
در دومی گام برای تعیین و خرید فرش ماشینی خوب خیس است به سبک معاش‌تان دقت خاصی داشته‌باشید، در صورتی کودکی دارید و یا از حیوان‌ها خانگی نگهداری می کنید و یا اعضای خانواده‌تان ورزش‌کار می‌باشند خوب خیس می باشد از طرح‌ها و نقش‌هایی به کار گیری فرمائید که به هم ریخته و تیره میباشند و کثیفی را نمایان نمی کنند . باید اعتنا داشته باشید که‌این سبک معاش شما با افرادی که فقط معاش مینمایند مضاعف گوناگون است ولی در حالتی‌که از آن دسته افرادی هستید که خانواده معدود جمعیت دارید و عادت به رفت و آمد و آ ندارید خوب خیس است از فرشی که دارنده نقوش اندک و به رنگ پر‌نور میباشد، استعمال نمایید .

قدم
سوم:
دقت داشته باشید که فرش‌های تک رنگ تیره، نظیر آبی نفتی، مشکی یا قهوه‌ای مایل به شکلاتی به سادگی لکه‌های پر‌نور و یا این که دوده‌ها را نمایان میکنند و فرش‌هایی که دارنده رنگ‌های دوچندان پر‌نور می باشند، مثل سپید و یا این که کرم گرد وغبار و جای پا را نشان میدهند . اگر فرشی را برای محوطه بیرونی منزل می خواهید، بهتر میباشد محیط خارج خانه و اندازه آلودگی را در حیث بگیرید تا فرش جلوی در کثیف نمایان نشود . اطراف داخلی خانه را نیز نظارت نمایید تا مشاهده کنید که اکثر چه‌طور کثیفی دربرگیرنده آن می گردد و آنگاه رنگ فرش را گزینش کنید .

گام
چهارم:
در‌صورتی‌که فضای کوچکی در منزل دارید و می‌خواهید وسیع‌خیس نمایان شود، بهتر میباشد از فرش‌های ماشینی که دارنده رنگ‌های بدیهی میباشند، به کار گیری نمایید . به صورت معمول این سیرتکامل از فرش‌ها فضا را وسیع‌خیس جلوه میدهند . در حالتی‌که فضای منزل‌تان فراوان بلندمرتبه و نادر لوازم جلوه می نماید، خوبتر است از فرش‌هایی استعمال نمائید که دارای رنگ‌های تیره می‌باشند، این مدل فرش‌ها فضایی دنج، گرم و صمیمی به وجود می آورند .

گام
پنجم:
آن سیرتکامل از فرش‌های ماشینی که دارای یکسری رنگ مختلف می‌باشند و یا طرح‌هایی تو در تو دارا هستند، ذرات کوچک، غبار و خاک را کمتر از سایر فرش‌ها نشان می دهند . در شرایطی‌که منزل‌ای دارید که در معرض گرد و غبار و دوده جای‌دارد، بهتراست یکی از همین انواع فرش‌ها را گزینش فرمائید .

قدم
ششم:
فرش‌های اکریلیک اکثر زمان ها دارنده پرز دهی در یک سری هفته ابتدایی خرید می‌باشند اما ادامه پرزدهی بعد از این دوران نماد ای بر نامرغوب بودن فرش می باشد . در هنگام خرید فرش های پلی استری اعتنا فرمایید که فرش را بعد از مشاهده در رگال فرش فروشی مسلما پیشین از خرید یک بار هم بر روی زمین پهن فرمایید و نقش و رنگ آنرا نظارت کنید زیرا فرش های پلی استر به استدلال درخشندگی نخ آن دارای شید های رنگی گوناگون از زوایای رویت کرد متفاوت می‌باشد . بدین ترتیب ضروری می باشد آنرا در ذیل فروغ و روشنایی مناسب و مشابه خانه هم تماشا نمایید .

گام
هفتم:
به خاطره داشته باشید که درصورتی که از فرش به کار گیری نمی کنید، آن را در حالت لوله شده محافظت نمایید خیر درصورتی که پهن باشد، درین رخ فرش نو و دست نخورده باقی میماند .

برچسب ها قالیشویی در مشهد ,
بازدید : 41
دوشنبه 26 اسفند 1398 زمان : 21:43


قالیشویی در مشهد


خصوصيت هاي تابلو فرش بافتي :


مال نخ در بافت ماشيني عکس، به صورت معمول اکريليک ميباشد.


به طور ???? کتف و تراکم ???? بافته مي شود.


اين نکته را هم مي بايست در حيث داشته باشيد که دستگاه‌هاي بافندگي فرش ماشيني، به طور خاب تحت و رو فرش را مي‌بافند و بدين مضمون‌ مي باشد که زماني نقشه به دستگاه داده مي شود، به طور همزمان دوتا تابلو فرش به طور کامل يکسان بافته مي گردد (که هر دو تابلو فرش تحويل مشتري مي گردد).


خواب ذيل و رو به طور آيينه اي نسبت به يکديگر مي‌باشند.


کمپاني فرش مناجات به حامي يک‌سري سال تجربه در مسئله تبديل صورت به تابلو فرش، به صورت ماهر در موضوع تبديل عکس به تابلو فرش فعاليت دارد.


مزاياي بافت عکس فردي روي فرش:


بر عکس موقعيت چاپ عکس که نخ‌هاي سپيد رنگ در عمق فرش قابل مشاهده ميباشد، در شرايط بافت زماني روي فرش دست ميکشيد و عمق تابلو فرش را مي بينيد، نخ‌هاي رنگي را مشاهده ميکنيد.


در موقعيت بافت تا حدودي اصالت عمل و هنر اهل ايران محافظت ميشود.


به شما سفارش ميکنيم که در‌صورتي‌که ميخواهيد تحت عنوان سوغاتي به آن سوي مرز ارسال نمائيد، وضعيت بافت عکس را تعيين نمائيد.


بافت در مقايسه با چاپ از ماندگاري بيشتري شامل است

برچسب ها قالیشویی در مشهد ,
بازدید : 45
يکشنبه 25 اسفند 1398 زمان : 13:30

قاليشويي در مشهد

ط
برا ی استارت به بافت یک قالی، بعداز مهیا شدن طرح و نقش، مهم ترین فعالیت فراهم کردن دار و چله کشی آن میباشد.

بافت قالی سوای وجود دار ممکن وجود ندارد. دار قالی ، مبنا ای میباشد که تارها و پودها بر روی آن کشیده می‌شوند و تا انتها بافت، قالی بر روی آن سوار میباشد و پس از اتمام بافت ، با قیچی زدن بر ریشه های فرش، آن را از دار غیر وابسته کرده و به اصطلاح از دار ذیل می‌آورند.

دستگاه های قالی بافی که اصطلاحاً به آنان دار نیز گفته می‌شود عبارتند از چهار چوبه هایی به صورت مستطیل از کالا چوب و یا این که فلز و بقیه متعلقات آن از قبیل مبنا ، نیمکت و چرخ دندانه های مربوطه. دستگاه قالیبافی دو دسته میباشد و طریق عمل آن‌ها یک میباشد. اختلاف آنان از دید حال و روز قرار به چنگ آوردن آنهاست یعنی تار آنان یا این که افقی و روی زمینی (سوله زمینی) و یا این که دیواری (کارخانه داری ) میباشد.

دار قالی

تار در هر دو دستگاه میان دو نورد کشیده گردیده برای ستون زدن ، دومیله به اسم " گورت" یا این که شمشه و " نوباوه گورت" به عمل می‌برند. دار زمینی اکثر اوقات بوسیله خیمه نشینان بکار گرفته می‌شود. در دار زمینی " شمشه" از سه مبنا معلق گردیده و برای بلند کردن آن بافنده با شاخ قوچی که در چنگ داراست طنابی را که معلق گردیده می پیچاند و براین اساس زمانی از ستون به کارگیری میکند ، شمشه را بالا نگه میدارد. دار با میخهای چوبی به زمین مهار گردیده و به سادگی می اقتدار میخها را نماید و آن را حمل کرد.

ولی متداول ترین دار قالی، دار دیواری میباشد که نورد بالا و نورد ذیل بین دو اساس عمودی به اسم " پهلو" ( نبارد) قراردارد. در روزها قبلی، در راءس کشور‌ایران به جهت کمبود چوب، در دو دیوارروبروی هم سوراخی صحیح می کردند و نوردها را در آن می گذاشتند.

دستگاه های عمودی مشتمل بر گونه های متعدد تحت می‌باشند:

دار اثبات

این گونه دار به طور چهار چوبی میباشد که از اتصال دو تیره سفت و خدنگ به طور افقی در ابتدا و پائین و همینطور دو تیر عمودی در طرفین تیرهای افقی تشکیل میشود. تارهای قالی‌کوچک و قالی به تناسب نازکی و پهنا فرش متبوع فی مابین تیر بالایی (سردار) و تیر پایینی (ذیل دار) کشیده میشوند. کارگر بافنده روی تخته الوار مانندی مقابل دار فرش می نشیند و کم کم که عمل بافت پیشرفت میکند. محل این تخته را فراتر می‌برند. درین مدل دار ارتفاع فرش اندکی کوچکتر از مسافت تیرهی بالایی و پایینی دستگاه می‌باشد.

چله کشی یکی مهم‌ترین روند بافت فرش میباشد. در یک بافت پاک و شسته رفته نقش چله کش (تنه تاب) وارد و مسلط را هیچ گاه نمی اقتدار از عمل بافنده با حوصله و صبر آن معدود بهاتر شمرد. در زمینه‌ی چله کشی علاوه بر مهارت معلم فعالیت چله کش گزینش مواد اول مرغوب و دار مطلوب نیز دارای اهمیت فراوان میباشد. انتظار بیهوده ای میباشد که از یک دار کج و کوله حتی با بررسی چله کش حرفه ای بتوان فرشی بی عیب و نقص پائین کشید.

دار تبریزی

در‌این گونه دار نیز تارهای فرش تیرهای بالا و تحت دستگاه را به دور میزنند. یک کدام از خصوصیت های این گونه دار این میباشد که به تناسب پیشرفت عمل ضمامن بالایی دستگاه کشیده میشود و در سود تارها شل و ول گردیده و نصیب بافته گردیده به پشت دار انتقال می یابد و به‌این سیرتکامل جای بافنده تغییر و تحول نمی نماید و مدام در به عبارتی طول گذشته مقابل دار قالی می نشیند. از این جور دارها در تبریز و بقیه شهرهای آذربایجان و هم چنین در اراک و قم و همدان و یه خرده از نقاط مرکزی جمهوری اسلامی ایران استعمال می نمایند.

دار کرمانی

از این جور دستگاه اولی توشه در کرمان استعمال شد و امروزه در بعضا دیرگ از شهر های جمهوری اسلامی ایران مانند کاشان، نائین، اصفهان استعمال از آن معمول میباشد. مکانیسم بافت درین دسته دار چنین میباشد که بخش های بافته گردیده به‌تدریج بدور تیر پایینی پیچیده میگردد در فیض با آن می اقتدار فرش هایی با اندازه های پهناور را بافت. یکی از دیگر از قابلیت و امکان های این قبیل دستگاه ها این سات که کشش تارها را با آنها بهتر می اقتدار در دست گرفتن کرد و در قبال به علت آن که بخش های بافته گردیده به پشت دستگاه انتقال میابد قابلیت مقایسه نقشه بخش های بافته گردیده با نقاط قرینه منتقل گردیده به پشت دار نیست.

فراهم کردن تار

چله کشی یکی‌از مهم ترین روند بافت فرش میباشد. در یک بافت پاک و شسته رفته نقش چله کش (تنه تاب) وارد و مسلط را هیچ وقت نمی قدرت از عمل بافنده با طاقت و طاقت آن نادر بهاتر شمرد. درباره‌ی چله کشی علاوه بر مهارت معلم عمل چله کش تعیین مواد اول مرغوب و دار مطلوب نیز دارای اهمیت فراوان میباشد. انتظار بیهوده ای میباشد که از یک دار کج و کوله حتی با تحلیل چله کش حرفه ای بتوان فرشی بی عیب و نقص پائین کشید.

چله کشی مانند پباده سازی و رنگرزی قادر است یک پیشه مجرد در تیم رشته قالی بافی باشد. تعبیروتفسیر این حرف این میباشد که یک چله کش الزاماً نباید بافنده باشد. وی بعداز خاتمه چله کشی میتواند بافت فرش را نیز انجام دهد و یا این که اینکه به سراغ دار دیگری برای چله کشی برود. کارش تا حدودی دقیقتر و فنی خیس از بافنده میباشد. محاسبی میباشد که با دانایی از نقشه فرش، تعدادتارها و گونه آنها و ارتفاع و پهنا فرش را احتساب نموده و به هنگام بروز اشکالات فنی توانا به یافتن چاره های مطلوب نیز می‌باشد.

اساسا در مناطقی که قالیبافی بصورت یک رشته انجام می‌شود، یک شخص کارشناس فعالیت چله کشی میباشد که او را " چله دوان" یا این که " چله پیچ" می‌گویند. در واقع این اشخاص کارشناس چله کشی برای بافت پاچه نیز می باشند.

برچسب ها قالیشویی در مشهد ,
بازدید : 43
يکشنبه 25 اسفند 1398 زمان : 13:27

با سلام.به دنیای ایران سی ان بلاگ و وبلاگ جدید خود خوش آمدید.هم اکنون میتوانید از امکانات شگفت انگیز ایران سی ان بلاگ استفاده نمایید و مطالب خود را ارسال نمایید.شما میتوانید قالب و محیط وبلاگ خود را از مدیریت وبلاگ تغییر دهید.با فعالیت در سایت کسب و کار ایران سی ان به آدرس www.irancn.com و قراردادن لینک های بازاریابی در وبلاگ خود می توانید اقدام به کسب درآمد اینترنتی نمایید. در صورت نیاز به راهنمایی و پشتیبانی از قسمت مدیریت با ما در ارتباط باشید.برای حفظ زیبابی وبلاگ خود میتوانید این پیام را حذف نمایید.امیدواریم لحظات خوبی را در ایران سی ان بلاگ سپری نمایید...

تعداد صفحات : 0

درباره ما
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  چت باکس
  پیوندهای روزانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 18
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 17
 • بازدید کننده امروز : 1
 • باردید دیروز : 0
 • بازدید کننده دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 18
 • بازدید ماه : 24
 • بازدید سال : 24
 • بازدید کلی : 675
 • کدهای اختصاصی